Весільний туризм

Весільний туризм

Сьогодні свої весілля споживачі весільного туризму відзначають і на гірських вершинах, і під водою, і в пустелях, і на полярних льодах. Є весільні тури, які включають організацію символічної шлюбної церемонії за місцевими звичаями і традиціями. Подібні ритуали в екзотичних країнах можуть відрізнятися вишуканою романтичністю з перевдяганням у національні костюми, столом, заставленим місцевими делікатесами, традиційними музикою, танцями та іншими атракціями. В нас Ви зможете побачити урочисте і красиве вінчання молодят в церкві, традиційне одягання нареченого і нареченої, одівання весільної фати під «латкання» бабусь і жінок, поїдання смачного калачика з медом на знак солодкого життя молодят, обряд покривання нареченої хусткою і ще багато різних і неменш цікавих звичаїв та обрядів.

[huge_it_videogallery id=”2″]

Чи не найбільш суворо дотримуються регіональних звичаїв на Івано-Франківщині. За давньою карпатською традицією, весілля досі триває щонайменше чотири дні. А старші люди пригадують пишні забави, які тривали і цілий тиждень, про це співають і у весільній пісні: «п’ятниця – починальниця, субота – коровайниця, неділя – вінчальниця, в понеділок – їсти та пити, у вівторок – похмелятися, а в середу після обіду та й додому поїду».

У кількох регіонах Західної України є цікавий обряд вшанування батьків. Тих батьків, які одружили єдину або останню свою дитину в сім’ї, в кінці весільної забави садять на віз, тачанку чи просто на лаву, вішають на шию вінки із квітів та з піснями возять містом чи селом. Це символізує сум та радість водночас від того, що вони зі статусу батьків скоро перейдуть у статус бабусь та дідусів.

Важко уявити весілля, де б не було викупу нареченої. Традиція ця походить з давніх часів, коли хлопець міг купити собі дружину в її батька чи за гроші, чи за худобу, чи за певні предмети побуту. Сучасну молоду викупляють дружби за горілку, інколи підкладаючи під пляшки гроші.

Одним із заключних етапів українського весілля є обряд «завивання молодої». Цей звичай зберігся у всіх регіонах України. Мати молодого та молодої розчісують свою донечку і вплітають їй у косу гроші для щедрого життя. Молодий підкрадається до дружини, аби завити її у хустину, але та не дається. «Якщо ти вже жінка, то хустину мусиш одягнути», – вмовляє чоловік.

«Просили ласкаво Вас батько й мати, прийти до нас на весілля погуляти»!!!

Хотіли б потрапити на Весілля в такі дати:

[booking nummonths=1]