Калуш Домбровскє озеро курорт (Оновлюється)

На Калуш-Голинському родовищі добували різні типи калійних руд, з них найважливіші: каїнітова, лангбейнітова і сильвінітова. Складовими частинами цих руд також є такі мінерали: галіт, полїгаліт, ангідрит, кізерит, карналіт.

Вперше біля Калуша «гіркі солі» були виявлені в травні 1804 року при поглибленні соляної шахти, з якої відбирали розсоли для випарювання кухонних солей. 1810 року «гірку сіль» знову знайдено на глибині 45 м при поглибленні ще однієї шахти. Після цього «гірку сіль» тут знаходять у 1822, 1826 та 1834 роках. Але австрійська влада не звертала на неї належної уваги. Лише 1854 року було встановлено, що «гірка сіль» — це каїніт. 1867 року було засноване акціонерне товариство «Ка1іbегgbаu u. Salinen Веtгіеbsgesellshaft» для експлуатації калійних солей у Калуші.

Місто-курорт Калуш – Домбровське озеро знаходиться на відстані 2 км від центру міста Калуш. Коли тут сформується озеро із площею водного дзеркала близько 100 га, з довжиною берегової лінії 6 км, Калуш одержить всі шанси перетворитися в місто-курорт. Потрібно прикласти лише невеликі зусилля, щоб цей ландшафтний діамант заблищав усіма своїми гранями. Цінність озера й прибережної території визначається естетичною привабливістю, атракційністю, наявністю мілководних ділянок і пляжів, позитивними рисами мікроклімату, чистотою води й території, наявністю під’їздів і стоянок для транспорту. Основу для створення зони відпочинку дарує сама природа. Південно-західний берег озера прикрашає густий гай. Береги сповзають, дерева спускаються до самої води. Поступово заростають навіть соляні гори на східному березі. І ліс, і відвали захищають берегову зону від холодних вітрів, створюючи сприятливий мікроклімат. Підсилити естетичну привабливість можна посадкою декоративних насаджень на поки що бідному на рослинність східному березі. Архітектори підберуть насадження так, щоб яскрава зелень беріз ясніла на тлі хвойних дерев, а восени їхня бліда жовтизна виділялася червоною пожежею кленів.

Stopping production of potash and subsequent cessation of work to maintain the ecological equilibrium occasioned ads Kalush district, Ivano-Frankivsk region an ecological disaster zone. Studies have shown that no catastrophe and never will be. Moreover, there are all prerequisites for the conversion of Kalush in resort city.

На соляних горах легко зробити оглядові майданчики, з яких буде видно все озеро, а за ним праворуч Карпати, а ліворуч неосяжні простори – долина Дністра. Для атракційності бажано б зберегти для потомства зразки гірської техніки 20 сторіччя: екскаватори, самоскиди, бурові верстати. Але мабуть головною турботою буде створення мілководь. Економічні показники використання рекреаційного потенціалу прямо пропорційні площі придатних для безпечного купання ділянок. На кожному гектарі мілководдя можуть комфортно купатися 200 рекреантів. У Домбровському озері береги будуть досить крутими – 15-30 градусів. Глибина озера в північній частині буде 45 м, а в південній – 120 м. Уже на відстані 10 м від берега глибина буде більшою 2,5 м, тоді як у водоймах для купання вона Рис.5. Фактична і прогнозна гідрохімічна зональність Домбровського озера. Цифрами позначено концентрацію солей в г/л Науково-технічний журнал, 2014р. 105 не повинна перевищувати 1,5 м. Потрібно буде створити мілководні зони штучно. Ця робота не потребує великих витрат, якщо поєднати створення мілководь із видобутком ґрунту для покриття солевідвалів.

IMG_0332

IMG_0418

IMG_0391



Дивно але все що було описпно в даній науковій роботі, відбулося, автори наче віщуни-чарівники, зуміли передбачити майбутні розвиток подій, Браво !

Авторами тексту єСавчук Л.Я., Семчук Я.М. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу


Глибина Домбровського озера – місьцями сягає 120 метрів

1 thought on “Калуш Домбровскє озеро курорт (Оновлюється)”

Залишити відповідь

Зайти з допомогою: