10

Мандрівка у печеру Думка

08 квітня 2017 року, відбулася зустріч головного спеціаліста відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктор ПАВЛІВ із  Михайлом Ковтуном, після чого спільно відвідали печеру Думка і комплекс вертикальних карстових печер, серед яких печери Вертикальна, Стрімка, Затишна. 

Першою відвідали печеру Думка – це невелика печерка, загальна довжина ходів до 170 метрів, проте, коли стоїш перед величезним входом-галереєю, здається, що така галерея має тягнутись на багато кілометрів.

Розміщена за 2,5 км на північний захід від Одаєва, за півкілометра на північ від хутора Думка, в урочищі Думчина Долина. Карстова печера закладена в гіпсовій товщі, має лінійно-горизонтальну будову і розпочинається обвальним залом. Перед входом у печеру, за 10-15 м розташований карстовий міст, який раніше становив частину цієї печерної системи.

Під бриловим навалом вхідного залу починається нижній ярус печери, який є вузьким звивистим ходом довжиною приблизно 12 м, закінчується звуженням. На склепінні та стінах печери спостерігаються друзи гіпсових кристалів та сталактити.

Печера була відома з давніх часів, тут були знайдені сліди стоянок людей починаючи від палеоліту до княжої доби. Й справді, в середині цілий рік постійна температура, ідеальне місце для зимівлі.

У 1992 р. дослідники виявили у печері крем’яні вироби, кістки північного оленя. Такий комплекс типовий для кінця палеоліту.

Далі вниз йде галерея, спочатку широка а далі поступово звужується і метрів через 100 закінчується тупиком.

Наступною нашою зупинкою був пам’ятник пілотам (хутір Грабичанка) «Пілоти не вмирають, вони летять і не повертаються».

Командир ескадрильї 145-го винищувального авіаційного полку, підполковник Панін і заступник командира ескадрильї, майор Щебренко допустили помилку в пілотуванні МіГ-29 УБ і розбилися поблизу хутора Грабичанка в грудні 1987 року. Місцеві жителі розповідають, що палаючий літак летів зі сторони Гориглядів, де ледь не впав на школу.

Пам’ятник розташований на пагорбі, звідки відкривається чудова панорама на долину Дністра та покутські простори. Навколо весною рясно цвіте сон-трава та горицвіт.

Якщо ви любитель активного відпочинку, мрієте про мандри не тільки по землі, а й по воді чи по небу, тоді вам час вирушати у мандри мальовничою Тлумаччиною. Дністровський каньйон, потаємні печери, музеї, неординарні історичні постаті, доглянуті села. Ця земля приховує від людського ока чимало історичних та містичних таємниць.

 

Замовити мандрівку Ви можете за телефонами: +38 (067) 689-72-43, (050) 950-05-32

 

До теми:

  1. Топ-15 найцікавіших місць Тлумаччини
  2. ТОП-15 найцікавіших місць Рогатинського району
  3. ТОП-20 найцікавіших місць Галицького району
  4. ТОП-20 найцікавіших місць Івано-Франківська
  5. ТОП-10 найцікавіших місць Богородчанського району
  6. ТОП-10 найцікавіших місць Калущини