Ой на Івана, ой на Купала, котилася зоря з неба, та у воду впала

06 липня 2016 року у місті Калуші відбулося купальське дійство “Ой на Івана, ой на Купала, котилася зоря з неба, та у воду впала” на березі річки Лімниці, найчистішої річки у Європі.

Коли духмяне українське літо в самому розпалі, з квітчастими вінками і яскравими вогнищами – приходить свято Івана Купала.  Цей день завжди був пов’язаний з містичними прикметами і таємними обрядами. Купала – свято сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню, а Купальська ніч – це прекрасний привід цікаво провести час, завести нові знайомства і, зробивши певний обряд, зміцнити віру в свою мрію.

Раніше свято Івана Купала відзначалося на Русі в день літнього сонцестояння, 22 червня. З приходом християнства свято приурочили до дня народження пророка Іоанна Хрестителя і почали відзначати 24 червня, а з переходом на григоріанський календар – 7 липня.

В програмі заходу були: купальські пісні, танці, ігри, розваги, конкурси, купальська ватра, плетіння віночків, ворожіння, пригощення чаєм з чар-зілля.

Не дивлячись на холодний дощ, мужні працівники культури Калуської міської ради купалися у холодній річці та стрибали через купальський вогонь, а місцеве населення під парасольками спостерігали за чудовими дівчатами у мокрих вишитих сорочках.

Івана Купала Лімниця Павлів Віктор Івана Купала Лімниця Івана Купала